Thousand years

Čas je relativní

Někdy vteřina trvá věčnost a jindy zase týden uteče jako voda. Je to zvláštní, že?

Na dětech často vidíme, jak čas letí. A když sedíme v zaměstnání, které nás ničím nenaplňuje, odpočítáváme vteřiny, než půjdeme domů.

Bella ze ságy Twilight si moc přála stát se upírkou, aby zůstala už navždy mladá. Nedělaly jí starost vrásky nebo šediny, ale skutečnost, že jejímu milovanému Edwardovi se před sto lety zastavil čas.

Chtěla ho tedy zastavit i pro sebe, i když věděla, že může přijít o duši.

Láska je mocná čarodějka

Anna Karenina kvůli lásce dokonce opustila svoje děti. Co to je za pocit poblouznění, který ji hnal k takovým činům?

Ve chvíli, kdy jsem se stala matkou, jsem to nedokázala pochopit už vůbec. Já měla naprosto jasno v tom, že kdyby mě někdo postavil před volbu mezi mužem a synem, neváhala bych ani vteřinu.

Viděli se na maškarním plese a láska jako trám? Pro oba to bylo nové, ale zamilovali se až po uši. Je to krása, ale co čekáte ve 14 letech? Myslíte si, že je to láska až za hrob. Což si oba mimochodem splnili. Ano, jde o Romea a Julii.

Žít se svým milým nebo zemřít. Nic mezi tím neexistovalo.

Sny se plní

…Vzbudila se ze snu, který byl živý, jako by to vše bylo skutečné. Ta láska, něha, souznění, porozumění beze slov na úrovni duší, které do té doby nikdy neprožila.

Je tohle vůbec možné?

Kladla sama sobě otázku. Dá se tohle někdy opravdu zažít?

V té době nemohla vědět, že ji čeká ještě mnoho poznávání, než zažije pocity, které se jí ukázaly ve snu. Taky nemohla vědět, že většina lidí je za celý život nepozná. Pro ni to ale jednou skutečné bude.  … Jen to prožije o 18 let později s úplně jiným mužem, což v tu chvíli vůbec nemohla tušit.

Pár vteřin ještě snila, než jí došlo, že je úplně jinde. Napadlo ji, jestli by žila jinak, kdyby se tenkrát nevdala. Kdyby se rozhodla poslechnout srdce. Kdyby dala průchod citům, místo toho, aby je pohřbila.

Jenže ona srdce neposlouchala. A rozum jí tenkrát velel něco úplně jiného. 

Plní se i přání, jen nevíme, kdy a jak se to stane

Někdy na sen zapomeneme úplně. Jindy se nám vybaví v okamžik, kdy to čekáme nejméně. A některé sny máme v paměti napořád. Ty temné se často opakují, protože nám ukazují náš strach. Ve chvíli, kdy se mu ale postavíme čelem, zmizí.

Cesta ven vede skrz.

Láska je věčná

Lásku máme v sobě každý z nás.

Umíme ji cítit, umíme ji dávat dál. To jsme plni energie a doslova záříme.

Když ji v sobě cítíme, umíme ji rozdávat.

A když jsme smutní, máme pocit, že jsme ji ztratili. Nebo možná když máme pocit, že jsme ji ztratili, jsme smutní.

Lásku nemůžete ztratit, je totiž ve vás.

Tahle píseň je pro jednoho výjimečného muže.

A já děkuji všem, co mně pomohli tento klip zrealizovat. ❤️

Martina Vokurková Chocová

Profesí jsem forenzní genetik a soudní znalec a svoji práci mám moc ráda, protože je plná nečekaných událostí a já nesnáším rutinu. Také jsem lektorka angličtiny a zároveň rebel, který učí jinak, než v klasických školách (již 20+ let), autorka online kurzu angličtiny pro děti CoolBeans a projektu myška Millie pro děti. Jsem mámou 3 úžasným dětem, které mě každodenně školí např. v trpělivosti (9 letého kluka a dvouletých neposedných dvojčat) A taky jsem žena, která se nevzdává při prvních, druhých, ani třetích nezdarech a jde životem svojí vlastní cestou. Miluji hudbu (zpěv a nadchla jsem se pro bicí), která mi pomáhá přežít těžké chvíle a přináší radost do života. A jsem nadšená spisovatelka příběhů, povídek a článků pro vlastní potěšení a inspiraci druhým. Prožila jsem mnoho šíleného, abych se naučila vážit si maličkostí každodenního života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů