Jsi značka?

10712610_10205325174233571_8301439756952551423_o

Vloni jsem si koupila online kurz Jsi značka. Tomáše Lukavce jsem neznala. Ani osobně, ani virtuálně. Jeho jméno jsem viděla poprvé v emailu Libora Činky, od kterého mi již víc než 10 let chodí emaily.

Protože mě téma budování osobní značky zaujalo, začala jsem se na Tomášova videa dívat. „Kolik mu je asi let?“ říkala jsem si. „Co mi tu bude takový kluk říkat? Jsem přeci manažerka pro střední a východní Evropu a firmě, které pomáhám uzavírat obchody za milióny dolarů.“ Vypadal totiž hodně mladě.

Jeho videa se mi však líbila. To, co říkal, dávalo smysl, mělo to logiku. Rozdělení lidí do 4 skupin. Stejně tak financí. Co dělat jinak. Jak pracovat s konkurencí. Jak si říkat o reference. A jak komunikovat s klienty.

Rozhodla jsem se a šla jsem do toho. Koupila jsem si kurz a videa a webináře jsem sledovala po večerech, v každé volné chvíli. Bylo toho hodně, kurz byl doslova nabitý informacemi.

Zjistila jsem, že dělám spoustu věcí podle intuice či zkušeností a dělám je dobře, jen jsem potřebovala postrčit, dodat kuráž. A v ostatním poradit.

 

Co teď dělám jinak? Jinak se koukám na konkurenci a jinak rozděluji finance. Více deleguju, to mi dělalo dřív velký problém, protože jsem měla pocit, že vše udělám nejlíp sama a pak jsem byla ze všeho vyřízená, protože jsem detailista a dříč. A začala jsem točit videa! Moc mě to baví a přestávám si dělat těžkou hlavu, když nejsou dokonalá.

Co můžete udělat Vy? Nečekejte na „až bude vhodná chvíle“, „až budete mít velké děti“ nebo na „až já nevím co“. Pokud po něčem toužíte, jděte si za tím a rozhodujte se podle svého srdce. Nenechte se brzdit svým okolím, které Vás od toho zrazuje. Je lepší dělat chyby a učit se z nich, než litovat, že jste něco nikdy neudělali. Já se učím míň analyzovat a víc se spoléhat na své srdce, protože jsem zjistila, že když se rozhodnu srdcem, většinou je to správně.

 

Od okamžiku, kdy jsem četla zmiňovaný Liborův email uběhl už rok a hodně se změnilo.

Získala jsem mnoho nových přátel, partnerů pro nové projekty a potkala skvělé lidi. Libora Činku jsem potkala naživo na víkendové akci Tvůrce osudu, kterou jsem získala jako bonus ke kurzu Jsi značka.

Tam jsem se dozvěděla o jeho kurzu angličtiny a protože se mi moji klienti ptali už delší dobu, zda nebudu mít svůj online kurz, přišlo mi perfektní podpořit právě tento projekt. Říkala jsem si, že by bylo super být mezi TOP 10 partnery v podpoře tohoto programu. Ne kvůli finančí odměně, ale kvůli společnému setkání autorů projektu a dalších partnerů. Stalo se. Byla jsem sedmá. Na večeři jsem se seznámila s Mariem Roženským, Jirkou Stiborem, Tomášem Lukavcem, kterého jsem do té doby znala jen z online světa.

Věci se daly do pohybu. Když si to opravdu přejete, děje se to.

Tomáše znám nyní osobně. Stejně tak Davida Kirše, Stáňu Mrázkovou, Evu a Pavla Farovi a mnoho dalších skvělých lidí. Jsou to lidi jako vy.

Udělejte změnu, nečekejte už na nic.

Přeji hodně úspěchů!

 

Martina Vokurková Chocová

Profesí jsem forenzní genetik a soudní znalec a svoji práci mám moc ráda, protože je plná nečekaných událostí a já nesnáším rutinu. Také jsem lektorka angličtiny a zároveň rebel, který učí jinak, než v klasických školách (již 20+ let), autorka online kurzu angličtiny pro děti CoolBeans a projektu myška Millie pro děti. Jsem mámou 3 úžasným dětem, které mě každodenně školí např. v trpělivosti (9 letého kluka a dvouletých neposedných dvojčat) A taky jsem žena, která se nevzdává při prvních, druhých, ani třetích nezdarech a jde životem svojí vlastní cestou. Miluji hudbu (zpěv a nadchla jsem se pro bicí), která mi pomáhá přežít těžké chvíle a přináší radost do života. A jsem nadšená spisovatelka příběhů, povídek a článků pro vlastní potěšení a inspiraci druhým. Prožila jsem mnoho šíleného, abych se naučila vážit si maličkostí každodenního života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů