Už na nic nečekej!

IMG_5482

Dneska jsem seděla na pláži a nechala si nohy omývat mořskou vodou. Byl to vzácný okamžik, o děti bylo postaráno, a já měla možnost ponořit se do vlastních myšlenek.

Uvědomila jsem si, jak jsem často svázana do víru povinností, práce, péče o děti a o domácnost. A vybavilo se mi, jak úžasně jsem se cítila, když jsem konečně odhodlala skočit z velké výšky do moře. Hrozně se bojím výšek a postupně to během posledních několika let překonávám. Je to báječný pocit. V takových chvílích, kdy překračuji své komfortní zóny, opravdu cítím, že žiji.

Chtěla bych se s vámi podělit o myšlenky, které mi začaly běžet hlavou, když jsem pozorovala moře. Vzala jsem papír a tužku a zapsala si je, aby mi neodpluly s mořským větrem pryč…

Sedím v písku a nechávám vodu, aby mi omývala nohy. Je osvěžující a příjemná. Vlnka za vlnkou, pořád dokola. Voda hladí písek a omývá oblázky. Někdy jemně, jindy drsněji, ale pořád dokola. Nikdy se nezastaví. Je to jako matěřská láska. Láska, kterou dávám svým dětem. Ať je ráno nebo noc, ať jsem unavená nebo plná síly. Někdy jemně a něžně, někdy musím trochu zvýšit hlas. Jako důrazná vlna, která vrazí oblázky na svoje místo na pláži.

Slunce se odráží na hladině moře a vlnky se třpytí. Na obzoru se v oparu majestátně tyčí vrcholky hor. Je to tak dnes a bude to tak i zítra. Možná se změní okolnosti, možná bude zataženo nebo bude pršet, ale pak se vždy zase rozjasní. Je to jako život. Co znamená jeden déšť nebo bouřka? Bude zalito a vzduch se vyčistí. Jak malicherně se často chováme, když se něco nedaří a ono se to přitom vše děje tak, jak se dít má.

Odkládáme předsevzetí a říkáme si, že se budeme radovat až někdy…

Uz na nic necekej

Každý se něčeho bojíme. Odkládáme předsevzetí a říkáme si, že se budeme radovat až někdy…

  • Až vyděláme dost pěnez…
  • Až děti vyrostou…
  • Až budeme mít práci snů…

Co si tu radost udělat hned teď?

Přihlásit se na cvičení a mít konečně postavu, jakou si přeji? Nebo dát děti babičce nebo chůvě a užít si den s kamarádkou a nebo ho celý prospat? A nebo se začít učit konečně anglicky – úplně jinak, protože doteď to nemělo žádné výsledky?

Se cvičením vám nepomůžu. S hlídáním děti také ne, protože sama mám 3. Ale s angličtinou Vám pomoci umím. Učím už 20 let. Jinak než ve školách. Moji studenti mají vytoužené výsledky. Získali práci, o kterou moc stáli. Udělali zkoušky, na které se připravovali. Byli na sebe pyšní, že si na dovolené umí sami objednat jídlo. Jsou nadšení, že se teď už domluví na dovolené, udělají vytouženou zkoušku, aby mohli jet na studijní pobyt a nebo získají práci snů, od které je dělila jen neznalost jazyka.

Nyní je možnost studovat i doma nebo na cestách podle programu, který byl vyvinut jazykovědci a má skvělé výsledky. A já vám ho moc doporučuji. Mám ho totiž sama.

Nemusíte už na nic čekat, příležitost je tady a vy se jí můžete chopit. A pro děti existuje na doma skvělý kurz, se kterým se budou zaručeně dobře bavit, naučí se přirozeně a snadno.

Dospělí si můžou vyzkoušet test pro děti stáhnout balíček angličtiny zdarma.

Držím vám palce!

Martina Vokurková Chocová

Profesí jsem forenzní genetik a soudní znalec a svoji práci mám moc ráda, protože je plná nečekaných událostí a já nesnáším rutinu. Také jsem lektorka angličtiny a zároveň rebel, který učí jinak, než v klasických školách (již 20+ let), autorka online kurzu angličtiny pro děti CoolBeans a projektu myška Millie pro děti. Jsem mámou 3 úžasným dětem, které mě každodenně školí např. v trpělivosti (9 letého kluka a dvouletých neposedných dvojčat) A taky jsem žena, která se nevzdává při prvních, druhých, ani třetích nezdarech a jde životem svojí vlastní cestou. Miluji hudbu (zpěv a nadchla jsem se pro bicí), která mi pomáhá přežít těžké chvíle a přináší radost do života. A jsem nadšená spisovatelka příběhů, povídek a článků pro vlastní potěšení a inspiraci druhým. Prožila jsem mnoho šíleného, abych se naučila vážit si maličkostí každodenního života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů