Znáte myšku Millie?

zábava do auta

Myška Millie, znáte ji?

Máte děti? Jestli je odpověď ano, jistě jim chcete dopřát to nejlepší. Jezdíte na výlety, snažíte se jim zajistit vzdělání, zábavu a často dáváte svoje zájmy stranou. Znáte to? Často slýchám, jak jsou rodiče po víkendu utahaní. Plánují dětem aktivní program a někdy si dokonce říkají, že by bylo fajn, aby už byl zase pracovní týden a děti šly pěkně do školky či do školy… Slýchala jsem to tak často, že jsem si řekla, že se o to s Vámi podělím.

Jedeme na výlet a sotva vlezeme do auta, ozve se klasická věta: “Už tam budem?”

 

Cestování bylo doslova peklem. Vybírala jsem destinace, které nejsou moc daleko, abych se vyhnula teroru v autě. Jenže, když chcete poznávat okolí, dostat se na místo nějak musíte. Co budeme tedy cestou dělat?

 

Když musíte řídit, moc dalšího toho dělat nemůžete. Připravíte svačinu, nějaké hračky a modlíte se, aby cesta rychle utekla. Svačinu ve finále buď nikdo nechce, a nebo zmizí zase až příliš rychle. Hračky zase nikoho nezajímají, a nebo tak maximálně pár minut. Pouštěli jsme písničky, ale to vydrželo také jen chvíli. Co teď?

 

Potřebujete se soutředit na řízení. Cestu kolikrát ani pořádně neznáte a navigace Vás vede úplně jinak, než jste si představovali. Já konktrétně jsem s mapou úplně marná.

Do toho se za Vámi ozývá neskutečný řev. „Proboha, ať už jsou zticha!“, říkáte si v duchu, dokud máte ještě poslední zbytky trpělivosti…

No, tak takhle to opravdu dál nejde.

Co udělat, abychom si cestu užili? Myslím tím – všichni užili? Abych nebyla úplně vyšťavená? Aby se to líbilo i mně?

 

A tak jsem začala přemýšlet, že vytvořím něco, co pomůže nejen mně, ale i stovkám a tisícům rodičů. Všem, kteří nechtějí přijít o rozum a chtějí poslouchat v autě něco jiného než řev, kňourání a nespokojené hlášky. Všem samotným maminkám, které chtějí všechno zvládnout a dělají to za cenu odkládání svých potřeb stranou. Aby to už dělat nemusely, aby si to měly šanci také užít. Chtělo by to něco, při čem se děti zabaví a zárověň se něco naučí. Malé děti potřebují pomoc při vyslovování, starší při správném slabikování a rytmizování a učení se básniček a říkanek.

 

Tak jsem si řekla, že vše spojím dohromady. A myška Millie byla na světě.

Zvířátko, které děti podporuje v tom, aby opakovaly, dává jim navíc hádanky a pobízí, aby reagovaly na to, co myška říká. Trvalo nám téměř rok, než cédéčko spatřilo světlo světa. Bylo to hodně práce – vytvořit smysluplný obsah, ztvárnění, hudební podbarvení, stříhání, mixáž a celková editace. Strávili jsme nad ním nespočet hodin po večerech a víkendech. Ale výsledek stál za to. I když dokončení probíhalo hodně ve stresu, protože jsme chtěli CD vydat tak, aby bylo k dispozici před Vánoci, celkově jsme si všechno moc užili.

 

Koukněte se na www.myskamillie.cz a přidejte se k těm, co CD už mají a užívají si cestování tak jako my.

Hodně zábavy a legrace přeje

1430748445_in_love

 

 

 

 

Martina Vokurková Chocová

Autorka interaktivního CD myšky Millie

Martina Vokurková Chocová

Profesí jsem forenzní genetik a soudní znalec a svoji práci mám moc ráda, protože je plná nečekaných událostí a já nesnáším rutinu. Také jsem lektorka angličtiny a zároveň rebel, který učí jinak, než v klasických školách (již 20+ let), autorka online kurzu angličtiny pro děti CoolBeans a projektu myška Millie pro děti. Jsem mámou 3 úžasným dětem, které mě každodenně školí např. v trpělivosti (9 letého kluka a dvouletých neposedných dvojčat) A taky jsem žena, která se nevzdává při prvních, druhých, ani třetích nezdarech a jde životem svojí vlastní cestou. Miluji hudbu (zpěv a nadchla jsem se pro bicí), která mi pomáhá přežít těžké chvíle a přináší radost do života. A jsem nadšená spisovatelka příběhů, povídek a článků pro vlastní potěšení a inspiraci druhým. Prožila jsem mnoho šíleného, abych se naučila vážit si maličkostí každodenního života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů